Rasti 3 straipsniai pagal gairę vitaminai

Vitaminas C - askorbo rūgštis

Vitaminas C, kitaip dar vadinamas askorbo rūgštimi, mokslininkų nuomone yra svarbiausias žmogaus organizmui – jis palaiko imuninių ląstelių aktyvumą, tuo pačiu ir bendrą atsparumą ligoms, padeda iš organizmo pašalinti cholesterino perteklių, dėl to laikomas aterosklerozės profilaktikos priemone, greitina laisvųjų radikalų ir panašių medžiagų, susikaupiančių organizme, šalinimą. Be to, vitaminas C – pagrindinė medžiaga, galinti padėti apsisaugoti nuo kancerogenų,...

Vitaminai, jų šaltiniai ir išsaugojimo būdai

Pagrindinis vitaminų, reikalingų žmogaus organizmui, šaltinis – maistas. Jų kiekis mitybos racione gali būti skirtingas ir priklauso nuo daugelio veiksnių – produktų rūšies, jų laikymo sąlygų ir trukmės, technologinio maisto apdirbimo pobūdžio, patiekalų pasirinkimo ir maitinimosi įpročių. Bene svarbiausią vaidmenį vaidina maisto sudėtis.

Vitaminas A - retinolis

Vitaminas A, kitaip dar vadinamas retinoliu – riebaluose tirpus vitaminas, pirmą kartą išgautas iš morkų, todėl vitaminų A grupė dar vadinama karotinoidais (angl. carrot – morka). Jų gausu įvairiuose augaluose, kai kuriuose grybuose ir dumbliuose, o patekę į organizmą karotinoidai virsta būtent vitaminu A. Iš viso žinoma apie 500 skirtingų karotinoidų, kuriems priskiriami a, b ir d – karotinas, liuteinas, likopenas, zeaksantinas.